Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

Trápí vás nedostatek energie? Pochutnejte si na šálku Yerba Maté

Léto se s námi pomalu loučí a venku za pár dnů začne kralovat podzim. Krátké dny a dlouhé noci, minimum slunečních paprsků a deštivé počasí se zanedlouho začnou u řady z nás projevovat zhoršenou náladou a nedostatkem energie. Jak do svého života znovu navrátit elán, pořádnou dávku energie a vitality? Máme pro vás jeden tip!

SHOPTET Obrázek článku_3

Nezdravé „energeťáky“ pošlete k ledu

Řada z nás sahá při nedostatku energie po přeslazených energetických nápojích, jejichž pravidelná konzumace ale našemu tělu rozhodně neprospívá. Ba právě naopak. Pravidelné popíjení těchto nápojů je u citlivějších jedinců spojeno s celou řadou negativních účinků.

Děti a dospívající teenageři by se navíc „energeťákům“ měli vyvarovat úplně. Pokud hledáte vhodnou alternativu, zaměřte svoji pozornost na Yerba Maté – lahodný nápoj z lístků cesmíny paraguajské (ilex paraguariensis), který dodá tělu tolik potřebnou energii uvolňovanou postupně a bez vedlejších účinků. Co dalšího tenhle nápoj zvládne a proč ho zařadit do svého pitného režimu?

Přečtěte si také: Využijte ještě jednou lístky Yerba Maté. Rostliny vám poděkují

Yerba Maté je vhodná i pro citlivější jedince

Obrovskou výhodou tohoto tradičního nápoje, jehož největší vývozce můžeme hledat v Argentině, Paraguayi a Uruguayi, je skutečnost, že obsahuje nejen kofein, ale také polyfenoly, jako je quercetin a kyselinu chlorogenovou, které snižují oxidační stres a pomáhají předcházet autoimunitním poruchám.

Energie se z Yerba Maté uvolňuje postupně, takže nedochází k nepříjemným vedlejším účinkům v podobě přechodně zvýšeného krevního tlaku, bušícího srdce nebo roztěkanosti. Výše uvedené pociťují zejména citlivější jedinci, kteří z tohoto důvodu nemohou konzumovat ani klasickou kávu. Yerba Maté je v tomhle případě ideální alternativou!

Náš tip: Maté nejlépe chutná z bambusové kalabasy a nejpohodlněji se pije bombillou.

Lepší duševní bdělost a soustředění

Kromě toho, že vám pravidelné popíjení Yerba Maté doplní ztracenou energii, elán a chuť do života, může se tenhle lahodný nápoj pochlubit i celou řadou dalších benefitů. Stimulační účinek maté na centrální nervový systém pomáhá zlepšit duševní bdělost a soustředění, což oceníte zejména v náročných pracovních provozech, během studia, nebo při náročnějších stresových situacích, kdy potřebujete zachovat „chladnou hlavu“ a bystrou mysl.

Kromě kofeinu obsahuje Yerba Maté i theobromin a theofylin, tedy látky obsažené v kakau a čokoládě, které mohou za jejich euforizující účinky. Velkou výhodou tohoto nápoje je i skutečnost, že energie se do těla uvolňuje postupně, takže nehrozí její skokový nárůst, případně dramatický pokles, jako tomu bývá například u kávy nebo zmíněných energetických nápojů.

Mohlo by vás zajímat: 7 situací, kdy byste si měli pochutnat na šálku Yerba Maté

Využijte dalších benefitů Yerba Maté

Yerba Maté vám dodá nejen tolik potřebnou energii, ale také se postará o kontrolu hladinyšpatnéhocholesterolu. To díky vysokému obsahu saponinů. Zajímavostí je i skutečnost, že Yerba Maté je významný antioxidant, který chrání naše tělo a buňky před působením volných radikálů. Pokud bychom Maté porovnali třeba se zeleným čajem, pak zjistíme, že v kvalitní Yerbě se nachází o 90 % více antioxidantů než ve zmíněném zeleném čaji!

Mezi další žádané benefity patří jistě i skutečnost, že Yerba Maté působí jako diuretikum, které snižuje tvorbu otoků a podporuje zdraví ledvin i močových cest. Pokud vás tedy trápí oteklé končetiny, celulitida, nadměrné pocení, opuchlá oční víčka a složité hubnutí, možná je na vině zavodněný organismus, se kterým při pravidelném popíjení Yerba Maté hravě zatočíte.

Zpět do obchodu