Doprava ZDARMA už od 990 Kč.

Yerba Mate: Jak ji připravit a co všechno potřebujeme do startu?

Způsobů přípravy Yerba Mate je mnoho. Záleží to z velké části na příležitosti, pro kterou si Mate přejeme připravit a samozřejmě na našich preferencích. Existuje totiž mnoho druhů Yerby, se stonky nebo bez nich, jemně mletá nebo nahrubo nakrájená, ochucená, slazená či smíchaná s jinými bylinami. Může se pít s vodou (horkou i studenou), mlékem nebo dokonce s džusem. Proto ani sami jihoameričané nemají jednotný způsob přípravy. Je to jako kdybychom se zeptali nás čechů zda máme jednotný způsob mazání chleba máslem.

Zjednodušený způsob přípravy Yerba Mate

Pravidelně pro vás připravujeme video návody, kde představujeme naše oblíbené způsoby přípravy Yerba Maté. Pokud nejste fanoušek rituálů, nebo jen nemáte čas či zručnost, doporučujeme zjednodušený způsob.

 

Tradiční způsob přípravy Yerba Mate 

Pokud očekáváte přátele se kterými chcete dlouho radost sdílet, zkuste tradiční způsob přípravy. Nebo samozřejmě pokud jste velmi zkušený piják a přejete si mít Mate společníka od východu do západu slunce.  

 

Kombinovaný způsob přípravy Yerba Mate

Pokud chcete využít výhod obou typů příprav. Praktičnost zjednodušené a déletrvající efekt tradiční přípravy. Zkuste určitě také kombinovaný způsob. Na našem Youtube kanále pak najdete další užitečná videa. 

 Z čeho pít maté?

Správně připravená Yerba bude mít stejné účinky, ať už si ji dáte z obyčejného hrnku, který najdete doma nebo z kalabasy. Pokud si ale chcete vytvořit z pití matéčka kouzelný rituál, tak tradiční bambusová kalabasa vám zkrátka nesmí chybět. Ať už zvolíte hrnek či kalabasu, bude se vám hodit také bombilla, což je praktické brčko s filtrem, díky kterému se vám lístky nedostanou do pusy. A nakonec termoska. Yerbu, je nejlepší zalévat opakovaně, takže všudypřítomná termoska je neodmyslitelnou součástí kultury pití Yerba Mate.

To vše dohromady jsme pro Vás připravili v MUUD Starterpacku. Poskytne vše, co potřebujete, vyrobené z přírodního materiálu v jednoduchém funkčním provedení. Život je třeba si užívat všemi smysly.

Zpět do obchodu