Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

Jak se starat o bambusovou kalabasu?

Kalabasa je vyrobená z celistvého kusu dřeviny. Bambus si s vodou sice rozumí, ale pokud chceme, aby nám dělal radost opravdu dlouho, musíme se o něj trochu starat. Před prvním použitím kalabasu ideálně 3x propláchněte horkou vodou. Díky tomu se vyhnete bambusové příchuti v prvních nálevech. Někomu však nasládlá chuť bambusu nevadí, takže je to čistě na vás. Každopádně při druhém použití již bude kalabasa dostatečně propláchnutá a vy si tak užijete pouze chuť báječného matéčka. Yerba Mate doporučujeme zalévat maximálně 70 stupňovou vodou. Tuto teplotu je důležité nepřekročit, abychom nespálili to dobré uvnitř matéčka a zároveň nám kalabasa vydržela dlouho.

Pro zachování vaší kalabasy, je třeba dodržovat následující kroky:

Krok 1: Použité lístky Yerba Mate, nebo jakoukoliv tekutinu nenechávejte v kalabase přes noc.
Krok 2: Po celodenním užívání ji opláchněte a nechte proschnout.
Krok 3: To stejné ideálně před přípravou nového Mate druhý den, opláchněte kalabasu teplou vodou, až následně si do ní Mate připravte.


Upozornění: Bambus, stejně jako každé jiné dřevo, nepatří do myčky. Kalabasu proto umývejte pouze ručně pod proudem vody bez užití saponátů.

 

Dodržováním těchto snadných kroků předejdete nevratnému poškození výrobku z přírodního materiálu. Přejeme skvělý MUUD :)

 
 

DSC09881

Zpět do obchodu