Vyzkoušejte nové YERBA MATE PURE SPIRIT

Články

SPUSTILI JSME PRVNÍ MUUD SHOP

Dnes bychom Vám rádi oznámili skvělou novinu. Díky Vaší ohromné podpoře a velkém zájmu na osobním vyzvednutí jsme se rozhodli udělat krok vpřed.

Otevřeli jsme první prodejnu Yerba Mate v Česku. Kde? Přímo v centru Brna. Na Miladě Horákové 10, 602 00. 

Na oslavu prvního MUUD Shopu nezapomeňte zkontrolovat své emaily, zaslali jsme vám dárky.

Zatím MUUD Shop bude sloužit čistě jako výdejna, ale to nám samozřejmě nebrání v tom abychom si dali společně Mate a probrali vše co se děje na planetě.

Pro vás zde bude vždy vyzvednutí objednávky jakékoliv hodnoty ZDARMA. A to konkrétně ve dnech:

Pondělí od 14:00 - 18:00

Středa od 14:00 - 18:00

Pátek od 14:00 - 18:00 


Jsme tu ovšem mnohem častěji takže jsme pro se klidně na čase osobně domluvit, stačí napsat na číslo 773 176 773 nebo 739 710 501. 

Děkujme,

za tým MUUD Labs

Adrian Drozdek

muud shop

 

JAK SE STARAT O KALABASU

JAK SE STARAT O KALABASU

Pro zachování vaší kalabasy, je třeba dodržovat následující kroky:

 

Krok 1. Před prvním použitím je třeba kalabasu vymýt vlažnou vodou.

 

Krok 2. Při nalévání 70-80° vody mějte vždy bombillu uvnitř kalabasy.

 

Krok 3. Použité Mate nenechávejte v kalabase příliš dlouho, mohlo by se poškodit dno kalabasy od kterého se odvíjí životnost celé kalabasy.

 

Krok 4. Kalabasu umývejte čistou vodou po každém použití.

Nikdy ne vodou s přípravkem na nádobí nebo ji nevkládejte do myčky.

 

Krok 5. Po každém použití nechte kalabasu vyschnout. Vyhněte se místům s vysokým výdejem tepla a přímému slunečnímu záření. (topení,mikrovlnná trouba, atp.)

Dodržováním zmíněných kroku předejdete nevratnému poškození unikátních výrobku z přírodního materiálu, pokud se nebude jednat přímo o vadný kus. 

Děkujeme :)

DSC09881

 

PŘÍPRAVA

Připravili jsme pro Vás tři způsoby jak si připravit Yerba Mate

1. První je ideální na začátek s Mate, pro jednoduchou a rychlou přípravu kdekoliv jste 

2. Druhé je ideální pro pokročilé, kteří chtějí připravit Yerba Mate tradičním způsobem pro dlouhé popíjení sám, či s přáteli

3. Třetí způsob je pro ty z vás, kteří chtějí pít Mate studené a vyzkoušet oblíbenou specialitu zvanou Tereré

 

 

 

 

O NÁS

Náš příběh

"Jsme dva kluci, co se potkali na gymnáziu v Brně."

Na jaře roku 2020 jsme se znovu setkali. Oba, jako už studenti vysoké školy. Adrian, idea maker, zakladatel MUUD Labs, zakladatel aplikace DejKafe.cz doma obejevil balení Yerby Mate, které přivezl jeho táta před dvanácti lety z Argentiny.

Marek, provozní ředitel MUUD Labs, se o tomto nápoji dozvěděl z podcastů Tima Ferrise, podnikatele a autora bestselleru 4 hodinový pracovní týden, který právě jako nástroj produktivity při psaní popíjel Yerba Mate. Marka nápoj oslovilI přes jeho první špatně připravený pokus o Yerba Mate si tuto kouzelnou bylinu oblíbil.

"Yerba Mate nás oslovila především chutí a pozitivními účinky, které nabízí. Stala se naším každodenním rituálem” 

DSC09883_cut_1

Proč jsme začali dělat vlastní vybavení 

Vždy nám přišlo, že většina běžných kalabas (nádob) a bombill (brček) vypadá sice tradičně, ale jednoduše přeplácaně, neesteticky a přišlo nám, že nás samotné by skoro odradily od konzumace. Po krátkém přemýšlení u Adriana na zahradě s výhledem do přírody nám bylo jasné, že nejlepší by bylo zkusit vybavení sestrojit ze dřeva. Z přírodního materiálu v co nejjednodušším funkčním provedení.

yerba mate (13)_1
Bambus byl cesta

Po zvažování borovicového, dubového a bambusového dřeva jasně zvítězil bambus. Z těchto tří důvodů:

  1. Perfektně si rozumí s vodou. Logicky bambus roste ve velmi vlhkých prostředích.
  2. Má skvělé termoizolační vlastnosti. Zadržuje teplo, takže si hrnek s horkou vodou můžete vzít do ruky bez popálení.
  3. Je nejekologičtější. Roste nejrychleji ze všech dřev (91 centimetrů za den), dokonce z pokáceného bambusu roste nový znovu. Lepší už to být ani nemůže. 

 Bambus je z lesa Fuyang, top 10 udržitelný les v ČLR.bambus les

Proč jsme začali vyrábět vlastní mixy Yerba Mate

 Když jsme s pitím tohoto povzbuzujícího nápoje začali naplno, chtěli jsme jej sdílet s ostatními. Sami jsme ale nevěděli, jak poradit s výběrem dobrého mate pro někoho kdo chce začít. Na českém trhu jsou vyšší desítky značek různých typů. Kouřových, nekouřových, se stonky, bez stonků, jemně namleté na chimarrao, brazilských, paraguyaských a argentinských značek a nespočet dalších typů. Jednoduše chaos. Začali jsme jednotlivé druhy testovat a případně dávat ochutnat našim blízkým. Přestože některé značky jsou Jižní Americe totálními bestsellery, silné kouřové aroma našim českým jazýčkům nepřišlo na chuť a zároveň s kouřovými mate je pojí zdravotní rizika. Nakonec jsme našli  brazilského pěstitele vysoce kvalitní Yerby bez stonků, protože právě listy mají v sobě nejvíce podstatných látek. "Super", říkáme si. První krok za námi. Od začátku jsme však věděli, že chceme vytvořit něco navíc, když jsme ochutnávali jednotlivá Mate s  dalšími příměsemi, uvědomili jsme si, že některé další byliny a plody násobně prodlužují a zvyšují celkový účinek a obohacují výslednou chuť . 

yerba mate (15)_cr

Dva vyladěné mixy jsou na světě

Jelikož dle platné české legislativy nesmíme uvádět zdravotní benefity bylin a dalších potravin, tento popis je pouze obrazný a tyto účinky neprokazuje, nedokazuje a nesnaží se na ně poukázat.

Energy Leaves, kvalitní Yerba Mate z Brazílie s kolovými ořechy (studie - 1), které dlouhodobě nabuzují, přináší soustředění a energii (studie - 2) a davají výslednému nápoji příjemně nasládlou chuť, společně s dřevinou Muirou Puamou (studie - 3), kterou  Brazilští indiáni používají na prokrvení těla a podpory kognitivního výkon, (4) a Anasem, který se stará o dlouhodobou svěží chuť. Třešničkou na dortu je už pouze krásná Chrpa, skvělá pro unavené oči (studie - 5). 

Holy Mood, kvalitní Yerba Mate z Brazílie s bazalkou posvátnou, která by si zasloužila článek sama pro sebe (studie - 6). Posvátnou ji v Indii nazývají převážně pro své adaptogení, protistresové a proti úzkostlivé účinky (studie - 7), má se za to, že může zlepšovat paměť a zrychlovat mozkové funkce (studie - 8),  (studie - 8). Na konec doplňuje už jen žlutý Měsíček lékařský. Tenhle mix vám dá jednoduše svatou náladu. 

 

yerba mate (14)

 

 Naše mise

Našim cílem je přiblížit co nejvíce lidem kulturu Yerba Mate. Věříme, že tento nápoj může spojovat a pomáhat každý den každému z nás. V samotné Jižní Americe je Yerba Mate vnímán jako nápoj přátelství. 

Adrian a Marek

DSC09786 (2)

 

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem