Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

Výhody Yerba Mate pro vaše zdraví. Jaký má vliv na zdraví a proč je považována za superpotravinu?

Yerba Mate je tradiční nápoj původem z Jižní Ameriky, který získává stále větší popularitu nejen u nás, ale i po celém světě. Tato osvěžující bylina, známá také jako Cesmína paraguayská (Ilex paraguariensis) je oblíbená pro své povzbuzující účinky a řadu dalších zdraví prospěšných vlastností. Superpotraviny je označení pro skupinu potravin a přírodních doplňků stravy, které se vyznačují vysokým obsahem důležitých živin pro lidské tělo.

SHOPTET Obrázek článku_4

Bohatý zdroj živin

Yerba Mate je bohatým zdrojem živin, které přispívají k našemu celkovému zdraví. Obsahuje vitamíny (A, C, B1, B2, B3, B5, B6), minerály (vápník, železo, hořčík, fosfor), aminokyseliny a antioxidanty. Mimo to obsahuje také xantiny, včetně kofeinu, theobrominu a theofylinu, které pomáhají zvyšovat bdělost a koncentraci.

Zřídlo antioxidantů a ochrana před nemocemi

Yerba Mate, obsahuje velké množství antioxidantů, jako jsou polyfenoly a flavonoidy. Tyto látky pomáhají ochraňovat buňky před poškozením volnými radikály a mohou hrát roli při prevenci různých nemocí, včetně srdečních onemocnění, rakoviny a stárnutí.

Přečtěte si také: 7 situací, kdy byste si měli pochutnat na šálku Yerba Maté

Podpora duševního zdraví

V dnešní uspěchané době vám může dlouhodobá konzumace Yerba Mate pomoci bojovat s toxickým a všudypřítomným stresem.  Maté je přisuzován pozitivní vliv na duševní zdraví. Právě kofein a další stimulanty obsažené v nápoji Yerba Mate pomáhají zvýšit bdělost, snížit únavu a zlepšit náladu. Také obsahuje theobromin, který podporuje uvolnění svalů, a proto není divu, že se při pití tohoto nápoje cítíte často uvolněně a pravděpodobně po něm opět sáhnete ve chvílích, kdy si potřebujete odpočinout po náročném dnu.

Ochrana trávicího systému

Ve složení Yerba Mate, najdete také polyfenoly, které podporují správné fungování trávicích procesů a zdravou střevní mikroflóru. Tím může přispět k celkovému lepšímu trávení a vstřebávání živin z jídla. Což ve výsledku opět ovlivňuje celkové zdraví a stav organismu.

Regulace hladiny cukru v krvi

Studie naznačují, že pravidelná konzumace maté může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi. To může být důležité především pro lidi s cukrovkou nebo pro ty, kteří chtějí snížit riziko vzniku této choroby.

Podpora hubnutí

Představte si, že kofein obsažený v Yerba Mate nejenže povzbuzuje, ale také pomáhá zrychlit metabolismus a tím se může stát vaším společníkem na cestě za vysněnou postavou a podpořit hubnutí. Některé studie naznačují, že tento nápoj může dokonce snižovat chuť k jídlu a vyvolávat pocit sytosti.

Přečtěte si víc: Hubnutí s Yerba maté

Proč je Yerba Mate považován za superpotravinu?

Yerba Mate je považován doslova za superpotravinu hned z několika důvodů. Kombinace živin, antioxidantů a dalších látek v něm obsažených poskytuje celou řadu zdravotních benefitů a to z něj činí oblíbený nápoj mezi těmi, kteří hledají zdravější alternativu k tradiční kávě.

Je však třeba zmínit, že jelikož Yerba Mate obsahuje značné množství kofeinu a dalších stimulantů, měla by být konzumována s mírou. Stejně jako u dalších podobných nápojů nadměrné pití maté může způsobit nepříjemné vedlejší účinky, jako je nervozita nebo problémy se spánkem. Je důležité konzumovat ho s rozumem a dodržovat doporučené dávky, abyste předešli vedlejším účinkům. A pokud jste doposud Yerba Mate nepili, vřele doporučujeme jeho vyzkoušení.  Objevte jeho omamné aroma a pozitivní vliv na zdraví.

Zpět do obchodu