Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

Hubnutí s Yerba maté

Chcete přestat hubnout a konečně zhubnout? Yerba maté bude skvělým pomocníkem na vaší cestě. Jde o nápoj, který se připravuje z listů cesmíny paraguayské. To je v průměru 15 metrů vysoký stálezelený strom, který roste především na území Argentiny, Brazílie, Chile, Uruguaye, Paraguaye. V Argentině je Yerba maté považována za národní nápoj. Není tajemstvím, že se „matéčko“ často používá kromě povzbuzení, tak ke zlepšení metabolismu a k hubnutí a může být skvělou alternativou ke kávě.

SHOPTET Obrázek článku_1

Jak to, že lze s Yerba Maté zhubnout?

Yerba maté obsahuje kofein, který vám může pomoci zrychlit metabolismus a spálit více kalorií. Kromě toho je prokázáno, že zvyšuje hladinu GLP-1, což je peptidový hormon, který následně zvyšuje procenta tuku, která spálíte. Tento proces funguje obzvlášť, když si matéčko dáte před jakýmkoliv cvičením. Kromě toho obsahuje i antioxidanty, které pomáhají posilovat imunitní systém a chránit před různými onemocněními. Kromě kofeinu a antioxidantů obsahuje Yerba maté i další výživné látky, jako jsou vitamíny B-komplexu a minerály, včetně zinku, draslíku, vápníku a železa. Další výhodou Yerba maté je také to, že pomáhá zlepšit koncentraci a zvýšit energii, což může být užitečné pro ty, kteří trpí únavou nebo nedostatkem motivace při cvičení. Kofein obsažený v Yerba maté se uvolňuje pozvolna, takže se v těle velmi dobře vstřebává a pomáhá dlouhodobě udržovat pocit vyšší úrovně energie.

Jak maximálně využít vlastnosti Yerba maté?

Pokud se rozhodnete přidat Yerba maté do svého dietního režimu, zkuste využít některý z těchto tipů:

  • Vypijte šálek Yerba maté před cvičením: Kofein v nápoji může pomoci zlepšit výkon během cvičení a vy spálíte více kalorií.
  • Vyměňte kávu za Yerba maté: Yerba maté má nižší obsah kofeinu než káva a díky způsobu přípravy je efekt povzbuzení déletrvající, bez výrazných šoků, takže může být lepší volbou pro ty, kteří citlivě reagují na kofein.
  • Přidejte si do něj citron nebo med: Přidání citronu nebo medu může pomoci obohatit chuť nápoje a přidat další výživné látky.
  • Pijte Yerba maté místo sladkých nápojů: Pokud máte tendenci pít často sladké nápoje, může být lahodný mix Yerba maté skvělou alternativou s minimálním obsahem cukru.

Yerba maté pomůže, ale nejde o zázračné instantní řešení

Pamatujte si, že i když Yerba maté může pomoci zrychlit metabolismus a pomoci při hubnutí, je důležité dodržovat zdravou a vyváženou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu. Bez pohybu zkrátka nezhubnete. A když se vám to náhodou podaří, novou váhu si pravděpodobně neudržíte. Pokud se chystáte začít s pitím Yerba maté, mějte také na paměti, že obsahuje kofein a měli byste ho pít s mírou.

Přečtěte si také: Co je kalabasa a proč z ní Yerba Maté chutná nejlépe?

Proč pít Yerba maté, i když zrovna nechcete zhubnout?

Tento nápoj je méně kyselý než mnoho jiných kofeinových nápojů, jako je káva nebo čaj. To znamená, že je méně pravděpodobné, že způsobí zažívací obtíže nebo narušení rovnováhy PH v těle. Mnoho lidí tvrdí, že mají více energie a lepší náladu při přechodu z kávy právě na Yerba maté, protože nepociťují nervozitu a úzkost. Některé studie navíc naznačují, že Yerba maté může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, snížit krevní tlak a podporovat zdraví kostní tkáně. Nicméně, jako u každé potraviny nebo nápoje, je důležité nic nepřehánět a nejprve na menším množství vyzkoušet jeho účinky.

S Yerba maté povzbudíte trávení

Další výhodou Yerba maté je to, že podporuje trávení a pozitivně působí i při celkové detoxikaci těla. Rostlina obsahuje přirozené alkaloidy, které napomáhají trávení a pomáhají při odstraňování toxinů. Pravidelná konzumace Yerba maté může pomoci přirozeně vyčistit tělo a posílit imunitní systém. Většina kofeinových nápojů, jako je káva a čaj, působí jako diuretikum, tedy jako prostředek, který podporuje vylučování moči. Yerba maté je v tomto jiný. Pomáhá tělu udržovat přirozenou rovnováhu tekutin v těle. Yerba maté je dokonalá přírodní alternativa k syntetickým energetickým nápojům, které obsahují hromadu cukru a umělých složek.

Zpět do obchodu