Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

6 důvodů, proč vyměnit kávu za Yerba Maté. Znáte je všechny?

Pozorujete na sobě úbytek energie a elánu a káva už na vás nepůsobí tak, jako kdysi? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, zkuste vyměnit kávu za Yerba Maté! Tady je šest důvodů, proč byste měli o téhle změně vážně uvažovat.

SHOPTET Obrázek článku (1)_5

Perfektní zdroj energie

Kromě kofeinu obsahuje Yerba Maté i theobromin a theofylin, což jsou účinné přírodní stimulanty, které se v našem těle uvolňují postupně. Yerba Maté se proto může pochlubit vyváženým energetickým nárůstem, po kterém ale nenásleduje dramatický pokles energie, jako je tomu při popíjení klasické kávy.

Náš tip: Komu by nestačil samotný stimulační účinek Yerba maté, může vyzkoušet třeba kombinaci yerby s guaranou nebo náš mix s kolovými ořechy.

Významný antioxidant

Yerba Maté obsahuje řadu vitamínů (převážně A, B1, B2, B3, B5 a C) a minerálních látek. Najdeme v něm třeba vysoké množství pníku, hořčíku, manganu, železa, selenu, draslíku, křemíku a fosforu a důležité aminokyseliny. Pochlubit se ale může také dalšími stopovými prvky, což z něj v konečném důsledku dělá skvělý antioxidant chránící naše tělo před volnými radikály.

Přečtěte si také: Několik důvodů, proč pít Yerba Maté

Postrádá nežádoucí účinky

Pokud patříme mezi pravidelné (anebo začínající) pijáky kávy, možná po její bezprostřední konzumaci pozorujete vysoký krevní tlak, nervozitu, podráždění žaludku, ledvin, nadměrné pocení, bušení srdce a nespavost. Tyto vedlejší účinky u Yerba Maté nehrozí. Jak jsme již zmínili výše, nástup stimulujících účinků není skokový, ale postupný, takže je jeho popíjení vhodné i pro citlivější jedince, kterým káva nedělá příliš dobře.

Mohlo by vás zajímat: Objevte přírodní sílu Yerba Maté: V čem je podobné kávě?

Pití Yerba Maté je úžasný rituál

I přípravu kávy samozřejmě můžete proměnit v příjemný rituál. Většina z nás ale ráno zalije lžičku mleté nebo rozpustné kávy vodou a o víc se nestará. Naproti tomu příprava Yerba Maté, stejně jako příprava skutečné kávy, musí podléhat určitým pravidlům. To proto, abyste z ní dostali maximum jejích účinků. Maté se obvykle připravuje zalitím jedné nebo dvou lžiček sušených listů horkou vodou. Voda by však neměla nikdy mít více než 80 stupňů.

Následně se nápoj popíjí z nádoby s názvem kalabasa a to za použití brčka s filtrem zvaného bombilla. V řadě zemí je popíjení maté společenským rituálem, a tak není výjimkou, že vás v zahraničí, kde se Yerba Maté s oblibou konzumuje, klidně osloví neznámí lidé, abyste se přidali k popíjení z kolující kalabasy. Jejich pozvání rozhodně neodmítejte!

Přečtěte si také: Yerba Maté a tradiční rituály: Jak se připravuje a pije v různých kulturách

Podporuje správné trávení

Yerba Maté obsahuje přírodní stimulanty, které podporují aktivitu trávicího systému a pomáhají zvýšit rychlost peristaltiky. Díky tomu člověk lépe tráví a pravidelným popíjením navíc snižuje riziko vzniku nepříjemných trávicích obtíží (typicky zácpy nebo průjmu). Protože je Yerba Maté zároveň i přírodním antibakteriálním prostředkem, zažívací trakt přirozeně desinfikuje a zbavuje ho nastřádaného balastu.

Věděli jste, že pravidelné popíjení Yerba Maté zvyšuje produkci hormonu GLP-1, který jde ruku v ruce s rychlejším metabolismem, spalováním tuků, a k tomu navíc snižuje chuť k jídlu?

Mohlo by vás zajímat: Yerba Maté a trávicí systém: Jak podporuje trávení?

Přispívá k normální funkci kardiovaskulárního systému

Yerba Maté obsahuje také důležité polyfenoly, které přispívají ke snížení rizika vzniku a rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, jakými je například ateroskleróza. Některé studie dokonce prokázaly, že Yerba Maté dokáže snižovat hladinu špatného cholesterolu, čímž pro změnu chrání naše tepny. Díky vysokému obsahu železa též podporuje cirkulaci krve a přispívá k jejímu lepšímu okysličení.

Zpět do obchodu