Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

Udržitelnost

MUUD je mladá značka, mladých lidí, kterým není jejich okolí lhostejné. Skrze efektivní procesy minimalizujeme plýtvání a ve všem co děláme jsme udržitelní doopravdy, ne jen na oko.

DSC09805 (1)

Organické suroviny 

Kultura Yerba Mate je neodmyslitelně spjata s panenskou přírodou Jižní Ameriky. Tu se snažíme chránit tím, že nakupujeme pouze organicky pěstované Yerba Mate. Ta se pomalu pěstuje bez chemických pesticidů a herbicidů, které mají neblahý dopad na místní faunu a floru. Neméně pak také na lidské zdraví, protože v těle se tyto chemikálie mohou chovat jako hormonální disruptor (narušitel). 

Chytré materiály

Naše vybavení je vyrobeno převážně z bambusu, což je super-udržitelný materiál, který roste nejrychleji ze všech dřevin (dokáže růst až rekordní rychlostí 91 cm za den) a dokonce z pokáceného bambusu vyroste nový znovu. V tamních oblastech roste i jako plevel, takže jej není třeba uměle hnojit ani šplíchat chemii. Což samo o sobě z něj dělá snad nejefektivnější variantu materiálu, kterou se nám podařilo najít.

Naše průhledná balení nemusí vypadat na první pohled ekologicky, ale narozdíl od většiny papírových balení, jsou recyklovatelná. Papírová balení totiž musejí mít vnitřní vrstvu, která udrží potraviny v bezpečí. Tudíž se pouze tváří ekologičtěji, ale do papíru nepatří.

Ruční výroba v České republice

Přestože naše suroviny pochází ze všech koutů světa, spolupracujeme co nejvíce to jen jde s českými distributory. Celou výrobu, balení a expedici děláme sami v Česku a tím zaměstnáváme tým skvělých mladých lidí. 

Udržitelné obalové materiály a balení zásilek

Ti, kterým krabice od nás už někdy přišla, vědí, že neděláme nic zbytečného navíc. Neplýtváme materiály a častokrát recyklujeme obalové materiály od našich dodavatelů. Také všechna naše průhledná balení jsou 100% recyklovatelná. 

Zpět do obchodu