Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

7 situací, kdy byste si měli pochutnat na šálku Yerba Maté

Yerba Maté je tradiční nápoj Jižní Ameriky, připravovaný z lístků, stonků a prachu cesmíny paraguayské, který je spojován zejména s jeho významnými povzbuzujícími účinky. Tenhle lahodný nápoj si ale můžete vychutnat i během vypjatých situací nebo třeba před návštěvou posilovny. Kdy je ideální čas oprášit kalabasubombillou?

SHOPTET Obrázek článku (2) (1)

Procházíte náročným obdobím

Stres je zabiják lidstva i pozitivních emocí. Chcete-li stresové období zvládnout bez chemických medikamentů, zkuste si naordinovat pravidelné popíjení Yerba Maté. Díky vysokému obsahu vitaminů skupiny B totiž jeho konzumace působí antidepresivně a zmírňuje úzkost. Yerba Maté můžete popíjet i ve chvíli. Kdy cítíte pokles emocionální výkonnosti.

Spánek k vám nepřichází

I když je Yerba Maté známý zejména pro své povzbuzující a stimulující účinky, může nám pomoci i s kvalitním spánkem. To samozřejmě za předpokladu, že si šálek neuvaříte pár hodin před tím, než zamíříte do postele. I tady samozřejmě platí, že na každého bude Yerba Maté působit jinak, pokud ovšem není rostlina užívána večer (cca 10 h před spánkem), může přispět ke kvalitnějšímu spánku.

Potřebujete zvýšit vytrvalost

A to nejen v posilovně, ale třeba také v ložnici. Stimulující alkaloidy (kofein, matein, teofylin a theobromin) obsažené v Yerba Maté, jsou ideální před jakoukoli fyzickou nebo mentální aktivitou. Před tréninkem funguje nápoj jako přírodní povzbuzovač, během tréninku nám pomůže účinněji metabolizovat sacharidy a zabraňuje hromadění kyseliny mléčné v těle. To se v konečném důsledku projevuje větším množstvím energie, fyzickou vytrvalostí a rychlejší regenerací po cvičení.

Schází vám energie a na kávu jste příliš citliví

Zmíněné alkaloidy dodávají tělu energii postupně. A protože také postupně odeznívají, nemusíte se bát skokového propadu energie, jako je tomu například u klasické kávy nebo energetických nápojů. Pokud navíc patříte mezi jedince, kterým káva příliš nesvědčí a pociťujete během jejího popíjení typické vedlejší účinky v podobě bušení srdce, přechodně zvýšeného krevního tlaku, roztěkanosti nebo nesoustředěnosti, je Yerba Maté ideální alternativou.

Potřebujete upravit trávení

Již několikrát jsme zmínili, že Yerba Maté obsahuje přírodní stimulanty. Ty kromě jiného podporují i aktivitu hladkého svalstva, potažmo trávicího systému a pomáhají tak zvýšit rychlost peristaltiky. Pokud vás trápí obtíže s trávením, je pravidelné popíjení Yerba Maté na místě. Protože dokáže Yerba Maté bojovat i s bakteriemi, zažívací trakt přirozeně desinfikuje a zbavuje ho nastřádaného balastu.

Potřebujete optimalizovat hmotnost

Pravidelné popíjení Yerba Maté přispívá k vylučování hormonu GLP-1, který jde ruku v ruce s rychlejším metabolismem, spalováním tuků, a k tomu navíc snižuje chuť k jídlu. Vlivem kofeinu vám může Yerba Maté pomoci zrychlit metabolismus a spálit více kalorií. Jde o ideální nápoj pro jedince, kteří si hlídají váhu a touží po dokonalé postavě.

Trápí vás kvalita vlasů, nehtů a pokožky

Některé zdroje dokonce tvrdí, že cesmína paraguayská má příznivý vliv na stav pokožky, nehtů a vlasů. Yerba Maté totiž obsahuje vitamíny B, C, E, křemík a zinek, takže má příznivý vliv na růst vlasů a nehtů, které zároveň posiluje. Pravidelné popíjení tohoto nápoje pomáhá bojovat proti volným radikálům, které přispívají k rychlejšímu stárnutí. Pro naši pokožku je extrémně důležitá hydratace, takže každý šálek navíc se zkrátka počítá.

Zpět do obchodu