Moc děkujeme za Váš zájem o MUUD Yerba Mate. ✨ Jestli máte otázky, neváhejte nám napsat. Nakupte nad 1200 Kč a dopravu máte ZDARMA.

Proč pít yerba maté?

Yerba maté je již dlouho oblíbeným nápojem mnoha lidí po celém světě. Studie prokázaly jeho širokou paletu zdraví prospěšných účinků, jako je zvýšení energie, zlepšení trávení a zvýšení duševní výkonnosti. Rostlina cesmíny je totiž plná antioxidantů, vitamínů a minerálů, které pomáhají posilovat imunitní systém. Maté navíc obsahuje kofein, což z něj dělá skvělou alternativu ke kávě nebo běžnému čaji pro ty, kteří hledají přírodní zdroj energie. Maté si můžete vychutnat teplé i studené. Proč ho musíte vyzkoušet?

SHOPTET Obrázek článku (2)

Odkud pochází yerba maté?

Yerba maté je tradiční jihoamerický nápoj. Je známý již po staletí a dnes je oblíbený v mnoha zemích světa. Největšími vývozci yerba maté jsou Argentina, Paraguay a Uruguay. Drobné lístky cesmíny paraguajské jsou oblíbené u studentů i vysoce zatížených manažerů. Dokonce i profesionální sportovci se stále častěji nejen před velkými zápasy spoléhají na účinky maté.

Zdroj energie, ale i vitamínová bomba

Yerba maté je znám jako vynikající zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů. Pomáhá tělu při prevenci, ale také v boji proti nachlazení. Má protizánětlivé účinky a může pomoci při hubnutí. Stimulační účinek maté na centrální nervový systém může také pomoci zlepšit duševní bdělost a soustředění. Maté je samozřejmě také skvělý stimulant, který kromě kofeinu obsahu také theobromin a theofylin, tedy látky obsažené v kakau a čokoládě, které mohou za jejich euforizující účinky. Na rozdíl od kávy ale maté poskytuje vyvážený příliv energie bez následného dramatického poklesu a únavy. Maté má celkově díky širokému spektru nutrientů z řad vitamínů a minerálů výrazně méně vedlejších účinků než káva či jiné na kofeinu postavené stimulanty.

Náš tip: Maté nejlépe chutná z bambusové kalabasy a nejpohodlněji se pije bombillou.

Yerba je významný antioxidant

Yerba maté je významný antioxidant. V sušených listech cesmíny paraguajské najdeme o 90 % více antioxidantů než v zeleném čaji. Obsahuje polyfenoly, jako je quercetin a kyselinu chlorogenovou, které snižují oxidační stres a pomáhají předcházet autoimunitním poruchám. Rostlina cesmíny obsahuje také saponiny, které mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu. Celkově je to skvělá volba pro ty, kteří hledají přírodní způsoby, jak posílit svou imunitu a zdraví.

Diuretikum s afrodiziakálními účinky

Maté je také mírné diuretikum, které snižuje tvorbu otoků a pomáhá podpořit zdraví ledvin a močových cest. Více je však maté známé díky tomu, že zvyšuje libido a v kombinaci s dřevinou Muirou Puamou, která má silně prokrvující účinky, dokonce pomáhá ke kvalitnější erekci. Pokud chcete využít stimulačních účinků maté, a zároveň zvýšit své libido, pak rozhodně doporučujeme vyzkoušet směs BIO Yerba Mate ENERGY LEAVES, která kromě této dřeviny obsahuje také kolové ořechy, sušený ananas a chrpu.

Pomůže vám zhubnout

Yerba maté je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout. Zvýšením množství hormonu GLP-1 urychluje spalování tuků, metabolismus a snižuje chuť k jídlu. Pokud držíte dietu, cítíte se malátní a bez chuti k životu, maté vám pomůže dodat potřebnou dávku energie, abyste zvládli váš den. Navíc vám maté dodá pocit sytosti na delší dobu, takže tak snáze odoláte nezvaným chutím.

Vhodné i pro kardiaky

Yerba maté je vhodná i pro osoby se srdečními problémy. Díky obsahu polyfenolů může mít maté pozitivní vliv na snížení hladiny cholesterolu a může se tedy podílet na zlepšení zdraví kardiovaskulárního systému. Rutin, látka obsažená v maté, posiluje žilní stěny a pomáhá předcházet ateroskleróze. Zajímavostí je, že rutin je kromě maté obsažen také v pohance.

Podporuje přátelství

Popíjení maté se může stát společenským aktem podobně jako setkání nad šálkem kávy nebo čaje. Tradičně se totiž maté usrkává ve skupině, kde jej sdílí mezi sebou, což je skvělá příležitost pro vznik nových přátelství. A pokud ne, tak tento akt povede alespoň k tomu, že přibudou noví milovníci tohoto blahodárného nápoje. A to je přece skvělé.

Zpět do obchodu